"Valter"

Idemo zajedno

Plivači ”Zmaj-Alpamm”-Tuzla, Kenan Dračić i Zerina Vrabac osvojili po šest medalja na državnom prvenstvu

Spread the love

U Sarajevu je proteklog vikenda, od 05.-06.03.2022. godine, održano Zimsko državno prvenstvo Bosne i Hercegovine u plivanju. Nastupilo je 25 plivačkih kluba sa 333 plivačice i plivača iz cijele Bosne i Hercegovine. Plivalo se u olimpijskom (50 metara) bazenu sa 8 staza i elektornskim mjerenjem vremena.

Za plivački klub ”Zmaj-Alpamm”-Tuzla na ovom prvenstvu nastupilo je 2 takmičara: Zerina Vrabac i Kenan Dračić. U izuzetno jakoj konkurenciji Zerina i Kenan su, iako bez adekvatnih treninga u bazenu već 9 mjeseci, osvojili 12 medalja (10 zlatnih, 1 srebrnu i 1 bronzanu):

Kenan Dračić (‘06) – je osvojio 6 medalja (5 zlatnih i 1 srebrnu) i na ovom prvenstvu postao petostruki državni prvak u kategoriji mlađih juniora, u disciplinama 200 mješovito, 100 slobodno, 400 slobodno, 50 delfin, 100 delfin, te viceprvak BiH u disciplini 200 delfin.

Zerina Vrabac (‘10) – je osvojila 6 medalja (5 zlatnih i 1 bronzanu) i na ovom prvenstvu postala petostruka državna prvakinja u kategoriji kadetkinja, u disciplinama 200 slobodno, 400 slobodno, 200 mješovito, 100 slobodno, 100 slobodno i viceprvakinja BiH u disciplinama 200 i 400 slobodno, te 3. mjesto u disciplini 50 prsno.

Oboje su popravili svoja najbolja vremena i ostvarili vidan rezultatski napredak.