"Valter"

Idemo zajedno

Španija je u finalu Evrobasketa savladala Francusku sa 88:76.

Spread the love

ŠPANJOLSKA košarkaška reprezentacija osvojila je Eurobasket. U finalu je svladala Francuze 88:76 i došla do četvrtog naslova evropskog prvaka u svojoj povijesti. Ovaj je vjerojatno stigao i kao najveće iznenađenje, s obzirom na to da Španjolci uoči Eurobasketa nisu bili u užem krugu favorita.

Na prvenstvo su došli bez nekih od najvažnijih igrača, kao što su Ricky Rubio, Sergio Llull, Victor Claver i Alex Abrines. Ipak, bili su prvi u skupini A uz poraz samo od Belgije, koju vodi hrvatski stručnjak Dario Gjergja. Zatim su u osmini finala svladali Litvu, a nakon toga Finsku te domaćina Njemačku.

Najbolji kod prvaka bio je Juancho Hernangomez, koji je zabio 27 poena i uhvatio pet skokova. Tricu je šutirao nestvarnih 7/9, a šut za dva poena i slobodna bacanja bila su mu na 2/2. Njegov brat Willy ubacio je 14 koševa i tome pridodao osam skokova, dok je naturalizirani Amerikanac Lorenzo Brown susret završio s 14 poena i 11 asistencija.

Francuze je s 23 poena predvodio Evan Fournier. Thomas Heurtel imao je 16 poena i sedam asistencija, a Guerschon Yabusele 13 koševa i šest asistencija.