Idemo zajedno

Borac na otvaranju sezone slavio u Mejdanu

Spread the love

1. kolo rukometne Premijer lige BiH

Rukometaši Borca ostvarili su pobjedu na derbiju u Tuzli protiv Slobode na otvaranju rukometne Premijer lige BiH.

Ekipa Slobode pojačala je ekipu sa nekoliko sjajnih rukometaša, ali ni to im nije pomoglo da ostvare pobjedu na otvaranju sezone.

Otvaranje susreta pripalo je ekipi Borca koja je imala vodstvo, ali se Sloboda brzo rezultatski vratila u utakmicu.

Većim dijelom prvog poluvremena igralo se gol za gol, a to najbolje pokazuje rezultat kojim se otišlo na odmor, a bilo je 12:13 za goste.

U drugom poluvremenu dosta dobre odbrane na obje strane, sve do samog kraja, a onda je Borac ubacio u brzinu više i ostvario pobjedu od 22:26.

Najbolji u domaćoj ekipi bio je Emir Suhonjić sa sedam postignutih golova, dok je Borac do pobjede vodio Miloš Nježić koji je postigao šest golova.