Idemo zajedno

Manchester United i Chelsea u Ligi prvaka!

Spread the love
Susretima posljednjeg kola spuštena je zavjesa na aktuelnu sezonu engleskog Premiershipa.

Prvak je bio poznat odavno, ali u dramatičnom finišu trebalo je riješiti još neka ključna pitanja, poput putnika u Ligu prvaka i niži rang takmičenja (Championship).

Na koncu su, uz Liverpool i Manchester City, ulaznice za elitno klupsko takmičenje današnjim pobjedama “čekirali” Manchester United i Chelsea.

Crveni đavoli su na Old Traffordu dočekali direktnog konkurenta za plasman u LP, ekipu Leicestera. Otpor Lisica domaći su slomili u 70. minuti, kada je Bruno Fernandes bio precizan sa bijele tačke. Prethodno je Anthonyja Martiala u šesnaestercu srušio bivši defanzivac Uniteda, sjevernoirski reprezentativac Jonny Evans. Kasnije je isti igrač potvrdio rolu tragičara, zaradio je direktan crveni karton u nadoknadi.

Upravo u dodatnom vremenu Lingard je pogodio za konačnih 2:0, Leicester se prethodno ispromašivao i na koncu se morao zadovoljiti plasmanom u Evropsku ligu.

Chelsea se nešto lakše obračunao s Wolverhamptonom (2:0). U samoj završnici prvog poluvremena Mason Mount i Olivier Giroud postigli su pogotke za trijumf Plavaca. Tako je Chelsea praktično pomogao Tottenhamu, koji je bodom u gostima kod Crystal Palacea (1:1) preskočio Vukove, došao do šestog mjesta i karte za Evropsku ligu.

Drama se odvijala i u borbi za opstanak. Do danas je tek jedan putnik u niži rang bio poznat, Norwich se još ranije oprostio od društva najboljih, porazom kod Manchester Cityja (5:0) Kanarinci su tek “utvrdili gradivo”. Mario Vrančić je dobio od 77. minute priliku kod gostujućeg sastava.

Bournemouthu, pak, ni pobjeda u gostima kod Evertona (1:3) nije pomogla da zadrži premijerligaški status, dok je sudbinu Watforda danas zapečatio Arsenal (3:2). Sead Kolašinac je igrao od 57. minute za Topnike.

Remijem protiv West Hama, s druge strane, spasila se Aston Villa (1:1).