"Valter"

Idemo zajedno

Nevjerovatan preokret Junajteda u Torinu

Spread the love

Fudbaleri Mančester junajteda savladali su Juventus sa 2:1 u Torinu poslije velikog preokreta u finišu utakmice.

Derbi “Stare dame” i “Crvenih đavola” u grupi H obilježio je današnji program u elitnom takmičenju, a Junajted je stigao do trijumfa uprkos tome što je gubio do 86. minuta golom Kristijana Ronalda iz sredine drugog poluvremena.Portugalac je u 65. minutu postigao divan pogodak i prekinuo post dug 20 udaraca i više od 450 minuta.

Kristijano je pobjegao čuvaru Viktoru Lindelefu, dobio dugu loptu od Leonarda Bonučija koju nije ni želio da prihvata, već je iz trka uhvatio volej i zakucao ga uz desnu stativu.

Tim koji vodi Masimilijano Alegri je do tog trenutka bio mnogo bolji i pravo je čudo kako ranije nije poveo – Sami Kedira i Paulo Dibala su pogađali okvir gola, dok su stopostotne prilike propuštali Huan Kvadrado i Miralem Pjanić.

Sa druge strane, Junajted,  bio je prepoznatljivo bezopasan i činilo se da će doživjeti novi neuspjeh, ali tako nije mislio Huan Mata. Momak kojeg je Žoze Murinjo često nipodaštavao, ponovo je bio jedan od spasilaca, a sada je divnim udarcem iz slobodnjaka izjednačio u samom finišu.

Već u sljedećem napadu veliki preokret kompletirao je Leonardo Bonuči autogolom, kada je u gužvi iz peterca loptu ubacio u sopstvenu mrežu.