"Valter"

Idemo zajedno

Pobjeda FK Tuzla City u Krupi na Vrbasu

Spread the love

Iako je domaći tim bio bolji u početnim minutama, Tuzla City je u 19. minuti iz prve prave šanse stigla do gola. Mrežu Mateja Markovića za 0:1 pogodio je Vojo Ubiparip.

Krupa je imala više od igre i u ostatku prvog poluvremena. Dujaković je u 33. minuti imao dobru šansu, Nurković sjajno brani.

Kazna za promašaj stiže tri minute kasnije. Murga je ubacio iz kornera, na pravom mjestu je ponovo Ubiparip koji pogađa za 0:2, što je bio rezultat nakon prvih 45 minuta.

Uvodne minute nastavka ponudile su dosta uzbuđenja. Krupa je krenula na sve ili ništa, a prvi je prijetio domaći tim, Nurković brani udarac Dujakovića, a Zlatković sa gol-linije izbacuje u nastavku akcije.

Tuzla City je imala potom u 53. minuti veliku šansu. Crnkić je izašao sam pred Markovića, ali nije uspio zabiti.

Sijevalo je pred oba gola i u nastavku. Nurković je imao dosta posla na golu Tuzla Cityja, uspiješno je zaustavljao šuteve, a gosti su imali nekoliko opasnih kontri koje nisu uspijevali da završe.

Do kraja je ostalo 0:2 za Tuzla City i ovaj tim je stigao do jako važna tri boda u borbi za opstanak.