"Valter"

Idemo zajedno

Sloboda uvjerljiva u Bijeljini, pobjeda protiv Radnika deveta u nizu

Spread the love

Igrači Slobode su nakon završetka reprezentativne pauze nastavili svoj put u okviru Prvenstva BiH koji ih je 18. kola odveo put Bijeljine. Ekipa Radnika se nalazi u donjem dijelu tabele dok su Tuzlaci u vrhunskoj formi zbog čega je Sloboda u ovom susretu još prije samog početka bila veliki favorit, ali na crveno-crnima je bilo da to opravdaju i na terenu. Susret nije ponudio nikakvu rezultatsku neizvjesnost, a gosti su već u drugoj četvrtini praktički uspjeli završiti posao kada je ova utakmica u pitanju.

Prva četvrtina služila je za svojevrsno ispitivanje snaga. Gosti su bolje otvorili susret, ali je Radnik serijom od osam poena pokazao da se neće predati tek tako. Rezultat nakon prve četvrtine glasio je 16:18 što je igrače Slobode trgnulo da u drugoj dionici ubace u brzinu više. Upravo to su i uradili te su sa 28 poena u okviru drugog perioda igre zatrpali koš domaćina za prvu ozbiljniju prednost i rezultat na poluvremenu od 31:46.

U drugom poluvremenu gosti još jednom ostvaruju prednost od 20 poena razlike, a igrači Radnika ne mogu pronaći način da zaustave napadačku igru Slobode koja je održavala značajnu rezultatsku razliku pa se u posljednju četvrtinu ušlo sa rezultatom 48:66. Blagi pad ritma u redovima gostiju i nešto bolja odbrana domaćina doveli su Radnik u situaciju da smanji prednost u posljednjoj dionici, ali su igrači Slobode brzo vratili kontrolu utakmice u svoje ruke i istu mirno priveli kraju uz konačan rezultat 65:83 (16:18; 15:28; 17:20; 17:17).

Trener Nedim Džemić rotirao je igrače u ovom susretu i svih 11 igrača u rosteru dobilo je priliku za igru. Crveno-crni su imali četiri dvocifrena igrača u svojim redovima, a to su Ibrahim Durmo i Haris Delalić sa po 15 poena, Đorđe Lelić sa 14 te Adi Alikadić sa 10 postignutih poena. Kada je riječ o ekipi Radnika, najefikasniji su bili Đorđe Micić sa 15 i Nikola Micić sa 13 poena.

Radnik je upisao svoj 12 poraz u današnjem susretu protiv lidera na tabeli i ekipa iz Bijeljine će u nastavku tražiti svoje bodove za opstanak. Sloboda je novim trijumfom nastavila niz od devet vezanih ligaških pobjeda i zadržala lidersku poziciju na tabeli. Tuzlaci se trenutno nalaze na omjeru od 14 pobjeda i tri poraza, a priliku za nastavak fantastičnih igara imaju već sljedećeg vikenda pred svojom publikom kada u Mejdan stiže ekipa Proma iz Donjeg Vakufa.