"Valter"

Idemo zajedno

Sloboda dva puta ispustila prednost, bez pobjednika u Modriči

Spread the love

U 20. kolu m:tel Premijer lige BiH Sloga i Sloboda odigrali su susret bez pobjednika. Nakon 90 minuta na semaforu je stojalo 2:2

Sami početak susreta donio je veća uzbuđenja. Već u 2. minuti iz slobodnog udarca prijetio je Vranješ, a Brajlović krajnjim naporom zaustavlja njegov udarac i lopta odlazi u korner. Upravo nakon kornera naš tim dolazi u vodstvo. Pervan je centrirao, lopta dolazi do Vranješa koji trese protivničku mrežu.

Prvi ozbiljniji pokušaj Sloga je imala u 10. minuti susreta. Baštić je iz slobodnog udarca pokušao ugroziti Bukvića, no bio je neprecizan. Tri minute kasnije naša ekipa mogla je udvostručiti prednost. Pervan je prošao po desnoj strani i pronašao Bekića koji pogađa prečku.

Uslijedio je zatim period igre koji je pripao domaćoj ekipi.Najprije su zaprijetili u 16. minuti preko Mihajlovića čiji udarac odlazi iznad gola Bukvića. U narednom napadu neprecizan je bio i Krstovski, a u 28. minuti penal za domaće. Krstovski je preuzeo odgovornost i pogodio za 1:1. To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena, s obzriom da do kraja prvih 45 minuta nije bilo većih prilika na obje strane.

Nastavak bolje otvara naš tim, a samo dvije minute nastavka bilo je dovoljno za novi pogodak u mreži Brajlovića. Pervan je centrirao iz slobodnog udarca, Šubert se najbolje snašao u šesnaestercu gostiju i postiže pogodak u svom prvom zvaničnom nastupu u dresu Slobode.

Uslijedilo je zatim zatišje. Igralo se pretežno na sredini terena bez većih uzbuđenja na obje strane do 75. minute. Vranješ je ponovo pokušao iz slobodnog udarca, bio je neprecizan. U narednom napadu velika prilika za domaće. Krstovski je nakon nespretne reakcije naše odbrane šutirao, a Bukvić je zaustavio njegov udarac. Sa vrha šesnaesterca prijetio je i Adonis no ponovo na visini zadatka bio je Bukvić.

U 85. minuti domaći dolaze do izjednačenja. Nakon kornera pogodio je Nikolić. Činilo se da je bio prekršaj nad Bukvićem, no Jelić se nije oglasio. To je ujedno bio konačan rezultat utakmice. U narednom kolu gostujemo Željezničaru.

Od prve minute na današnjoj utakmici nastupili su Bukvić, Osmanković, Šubert, Jusić, Kapetanović, Osmić J., Osmić M.,Pervan, Vranješ, Alić i Bekić. Priliku za igru još su dobili Devedžić, Maksimović, Kurtalić, Mehmedović i Komazec.